Інфотека - письменники

Пашковський Євген

Народився 19 листопада 1962 року на станції Разіне Дзержинського району на Житомирщині. Навчався у Київському індустріальному технікумі.

З 1980 року працював на різних роботах: монтажником на будовах Києва, підземним кріпильником шахти «Прогрес» ВО «Торезантрацит» на Донбасі, бетонувальником 6-го розряду на підземних роботах тунельного загону № 4 «Київметробуду», асфальтувальником 3-го розряду ДБУ №1. 1984 року вступив до Київського державного педагогічного інституту (тепер — Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова), але після третього курсу перевівся на заочне відділення, покинув навчання і подався у мандри.

1992 року — оглядач газети «Так» університету «Києво-Могилянська академія», потім на творчій роботі, голова комісії з видавничих проектів Національної Спілки письменників України. Був головою правління «Шевченківсього фонду XXI ст». Лауреат літературних премій Фундації доктора Михайла Дем’яніва «Свобода і мир для України» за 1993 року (за романи «Вовча зоря», «Свято» і «Безодня»), ім. Є. Бачинського «У свічаді слова» за 1996 р. (за роман «Осінь для ангела») та Національної премії ім. Т. Шевченка за 2001 р. (за роман-есей «Щоденний жезл»).

Член Національної Спілки письменників України і ПЕН-клубу (з 1993 р.).

Заступник головного редактора журналу «Неопалима купина».

Автор романів «Свято», «Вовча зоря», «Осінь для ангела», «Щоденний жезл», «Безодня» та есеїв – «Одвічна Дорога», «Крижана правда», «Душа меча».Партнери